Muljurid

SKIOLD pakub muljureid kõikidele karja suurustele alates mõnest hobusest kuni mitmesaja piimalehmani.

Tooteseeria hõlmab 2 põhimudelit mitmes erinevas variandis:

  • kaks või kolm veetavat rulli;
  • erinevad mootori suurused;
  • erinev tootlikkus;
  • erinev väljalaskeava kõrgus.

Mugav kasutada

Muljurid on väga käepärased. Purustusastet saab reguleerida tugeva 1 või 2 suure pitspoldiga varustatud U-kujulise käepideme abil reguleerides ekstsentriku abil rullid üksteise suhtes täpselt proportsionaalselt.

Kui purustaja on varustatud kolme rulliga, on sõltuvalt toormaterjalist vaja reguleerida kolmanda rulli vahemaad proportsionaalselt vastasoleva rulliga.

Võimsust saab reguleerida vastavalt mootori koormusele sisselaskeava juures oleva siibriga, pärast seda kui rullide vaheline kaugus on reguleeritud soovitud purustusastmeni.

Töötavad kahel võI kolmel rullikul

KB160 on saadaval kahe erineva versioonina: üks kahe rullikuga ja teine kolme rullikuga. Kahe rulliga versioon on mõeldud tavaliste teraviljade purustamiseks nagu kaer, oder ja nisu. Kui purustate herneid, maisi või ube, on nende toormaterjalide eelpurustamiseks enne lõppjahvatusprotseduuri vaja kolmandat rulli.

Kui teil on kahe rulliga muljur ja hiljem on teil näiteks vaja purustada herneid, on võimalik paigaldada kolmas rull olemasolevasse purustajasse. KB200 ja KB300 muljurid on standardina varustatud kolm rulliga.

Kompaktne ehitus

Kolm suurt purustajat on oma ehituselt tugevad ja väga kompaktsed. Masinad on valmistatud 8-12 mm terasplaatidest ja paigaldatud tugevale raamile. Mitu magnetseparaatorit sisselaskeava juures takistavad võõrkehade sattumist rullidele, mis on paigaldatud tugevatele kuullaagritele.

Purustajaid on saadaval kas madalate või kõrgete tugijalgadega koos vibratsiooni summutitega, mis väldivad vibratsiooni levimist  vundamendile.

Müratase

Muljureid on alati peetud väga mürarikkaks. SKIOLDi viimastel muljurite mudelitel on tugijalgade otsas vibratsioonisummutid ja aeglasemalt pöörleva elektrimootoriga väheneb müratase 10 dbA avaldades minimaalset mõju võimsusele.

Magnetseparaator

Suurtel muljuritel on standardina spetsiaalne sisselaskeava ja raske magnetseparaator, mis paikneb sahtlis, mida on kontrollimiseks ja tühjendamiseks lihtne eemaldada.

Kvaliteetsed rullid

SKIOLD muljurites kasutatavad rullid on valmistatud malmist, mis tagab toormaterjali optimaalse purustamise. Malmi pind püsib teravana pikka aega ja seda  karedat pinda on kerge taastada. Need rullid ei kulu siledaks nagu teistest väga tugevatest materjalidest valmistatud rullid.

KB160

See 4 kW elektromootoriga muljur on kõige populaarsem mudel, kuna selle võimsus katab enamuse 40-150 pealise piimakarja farmide vajadustest. KB160 on saadaval kahe erineva mudelina: kahe või kolme rulliga, mistõttu sobib seade hästi tavalise teravilja ning samuti herneste ja maisi purustamiseks.

KB300

Standardina on käesolev muljur varustatud kolme rulliga ja suur tootlikkuse vahemik sobib eelkõige suurtele loomafarmidele.

Tehnilised spetsifikatsioonid KB 160 – 2/3 KB 300 – 3
Mootor 1400 p/min, kW 4 7,5
Rullikute arv 2-3 3
Rulliku diameeter mm 290 290
Rulliku laius, mm 160 300
Eelpurustusrullik, diameeter, mm 130 130
Eelpurustusrullik, laius, mm 150 290
Kaal koos mootoriga 260 kg  460 kg