Viljakuivatid "Superior"

Agroekspert Superior teraviljakuivati on parim lahendus Eesti heitlikesse ilmastikutingimustesse.

Tuginedes oma pikaajalisele kogemusele ja lähtudes klientide soovist ning vajadustest, töötasime me koostöös inseneridega välja just Eesti oludesse kõige paremini sobiva teraviljakuivati “ Superior”.
Kõik koostisosad on toodetud Euroopa liidus ja oma juhtautomaatikas kasutame tuntud elektroonikaseadmete tootja Schneider komponente, mis tagavad hea kasutusmugavuse ning suurepärase töökindluse. Selle tagatiseks on ka meie kuivatitel 36 kuu pikkune garantiiperiood!

Nende kuivatite eripäraks on mitmekülgsus, nad töötavad nii  läbivoolukuivatina kui ka täisautomaatse portsionkuivatina!

Läbivoolu reziimi on hea kasutada, kui on kuivemad olud ning suured kogused ühte kultuuri ja pidev vilja juurdevool. Meie kogemused Eestis näitavad, et Superior viljakuivatid töötavad läbivooluna tõrgeteta ka vilja niiskusel  25-30% !

Selle tagab unikaalne kärgede ja õhukanalite konstruktsioon, mis võimaldab sooja õhu ühtlasema liikumise. Tänu sellele saab kasutada kuivatamisel ka kõrgemaid temperatuure – kuni 125oC ilma vilja kahjustamata, ja seda kõike väga madala gaasikulu juures!

Erinevalt enamusest turul pakutavatest läbivoolukuivatitest on Superior kuivatil ka täisautomaatne portsionkuivati reziim! See tähendab, et kogu protsessi teeb kuivati iseseisvalt ära vastavalt ette määratud parameetritele. Me kõik oleme juba harjunud kodus olevate automaatsete pesumasinatega, kus täidad masina ja valid programmi ning peale seda toimub pesu automaatselt ning tsükli lõppedes annab masin teada, et  töö on valmis. See ajendas ka meid looma täisautomaatse kuivatilahenduse, kus, kasutades automaatikat, täidab kuivati ennast ise (erinevalt pesumasinast kuhu peab inimene pesu sisse panema), kuivatab ettemääratud niiskuseni, jahutab vilja ja tühjendab kuivati ettemääratud hoidlasse ning alustab jälle otsast uut tsüklit! Sellised lahendused sobivad eriti hästi näiteks sel juhul, kui operaator peab samal ajal viibima kusagil mujal….kombaini roolis, vedama vilja või ka siis öösel töötades. Tihtipeale peab peremees ise kõigega hakkama saama ja seepärast ongi vaja seadmeid, mis elu lihtsamaks teevad!

Kõik meie kuivatilahendused on nutiseadmetega distantsilt jälgitavad ja juhitavad ning see tagab nii pideva ülevaate protsessidest kui ka vajaduse korral kiire seadistuste muutmise ja tehnilise abi.

Portsionreziimi soovitame ka kõrgema niiskusega kultuuride kuivatamisel. Kui vilja on võimalik transportöörides liigutada, siis saab see ka kuivatatud!

Pakutavate kuivatite tootlikus jääb 10t/h kuni 500t / h vahele. Niiskuse eraldusega 5% / h.