Viljakuivatid

Chief Industries poolt toodetav teraviljakuivati on parim lahendus Eesti heitlikesse ilmastikutingimustesse.

Chief Industries poolt toodetavate kuivatite eripäraks on mitmekülgsus, nad töötavad nii  läbivoolukuivatina kui ka täisautomaatse portsionkuivatina!

Läbivoolu reziimi on hea kasutada kui on kuivemad olud ning suured kogused ühte kultuuri ja pidev vilja juurdevool. Meie kogemused Eestis näitavad, et Chief viljakuivatid töötavad läbivooluna tõrgeteta ka vilja niiskusel  25-30% !

Selle tagab unikaalne kärgede ja õhukanalite konstruktsioon, mis võimaldab sooja õhu ühtlasema liikumise. Tänu sellele saab kasutada kuivatamisel ka kõrgemaid temperatuure – kuni 125oC ilma, et kultuure kahjustaks ja seda kõike väga madala gaasikulu juures!

Erinevalt enamusest turul pakutavatest läbivoolukuivatitest on Chief kuivatil ka täisautomaatne portsionkuivati reziim! See tähendab, et kogu protsessi teeb kuivati iseseisvalt ära vastavalt ette määratud parameetritele. Me kõik oleme juba harjunud kodus olevate automaatsete pesumasinatega, kus täidad masina ja valid programmi ning peale seda toimub pesu automaatselt ning tsükli lõppedes annab masin teada, et  töö on valmis! See ajendas ka meid looma täisautomaatse kuivatilahenduse, kus, kasutades automaatikat, täidab kuivati ennast ise (erinevalt pesumasinast kuhu peab inimene pesu sisse panema) , kuivatab ettemääratud niiskuseni ja laeb määratud hoidlasse seadme tühjaks ning alustab jälle otsast uut tsüklit! Sellised lahendused sobivad eriti hästi näiteks sel juhul, kui operaator peab samal ajal viibima kusagil mujal….kombaini roolis, vedama vilja või ka siis öösel.  Tihtipeale peab peremees ise kõigega hakkama saama ja seepärast ongi vaja seadmeid mis elu lihtsamaks teevad!

Kõik meie kuivatilahendused on nutiseadmetega distantsilt jälgitavad ja juhitavad ning see tagab nii pideva ülevaate protsessidest kui ka vajaduse korral kiire seadistuste muutmise ja tehnilise abi.

Portsionreziimi soovitame ka kõrgema niiskusega kultuuride kuivatamisel. Kui vilja on võimalik transportöörides liigutada, siis saab see ka kuivatatud!

Chief Industries loodi USA-s aastal 1954 ja sellest alates on nad leienenud üle kogu maailma. Ettevõttes töötab üle 1400 töölise ja Chief kuivateid müüakse üle 60-s riigis!

Pakutavate kuivatite tootlikus jääb 10t/h kuni 500t / h vahele. Niiskuse eraldusega 5% / h.